fbpx

RAMIRENT

Case study: Tööprotsessi digitaliseerimine

Ramirent lugu

RAMIRENT pakub rendiseadmeid nii ehitussektoris kui ka teistes tegevusvaldkondades tegutsevatele ettevõtetele. Võimalik on rentida või osta käsitööriistu, tellinguid, tõstukeid, ekskavaatoreid, laadureid, soojakuid, raketisi, generaatoreid jm ehitusseadmeid ning tööriistu. Lisaks isikukaitsevahendeid ja paigaldus-, transpordi-, operaatori-, projekteerimis- ning konsultatsiooniteenuseid.

Ramirent Baltic AS kuulub Ramirent Plc koosseisu. Ettevõttel on Baltikumis 45 osakonda, sealhulgas 15 osakonda üle Eesti. Üheksas Põhja- ja Ida-Euroopa riigis ca 3200 töötajat ja 300 osakonda. Ramirent Plc on osa Loxam Grupist, mis on suuruselt kolmas ehitusseadmete rendiettevõte maailmas.

Liigne ajakulu ja ebamugav kliendikogemus

Igas rendipunktis on platsitöötajad, kelle ülesanne on anda välja ja võtta vastu rendiseadmeid.
Seni on platsitöötaja sõltunud selles protsessis paberist infokandjatest, mille tõttu on toimingute elluviimine aeglasem ja seega ka kliendile ebamugavam.

Lahendus – platsitöötaja mobiiliÄpp (PWA)

 Et säästa platsitöötajate tööaega ja tõsta kiirema teeninduse abil ka kliendikogemust, tuli platsitöötajate töö digitaliseerida. Kuna ei olnud mõeldav, et platsitöötaja kannaks kaasas sülearvutit või ka tahvlit, oli selge, et kasutusele tuleb võtta väikesed mobiilsed seadmed.

Seega lõime mobiilirakenduse platsitöötajatele, mille abil saavad nad kiiresti alustada rendilepinguid, leida vajaliku info kliendi ning seadmete kohta, skanneerides QR koodi. Samuti võtta vastu tagastatud rendiseadmeid ning lisada tagastatud seadmete pildid otse mobiilist automaatselt pildipanka.

Tänu PWA (Progressive Web Apllication) tehnoloogiale on mobiiliaplikatsioonide loomine muutunud kiiremaks ja seeläbi ka soodsamaks. PWA on täna ka juba piisavalt võimekas, et suhelda mobiili riistvaraga. Tänu PWA kasutamisele oli toote valmimise aeg tunduvalt kiirem kui nö native mobiilirakendusega. Ja ka hilisem PWA edasiarendus on soodsam ning kiirem. 

Kasutatud tehnoloogia