fbpx

Disain (UX/UI)

Visuaalselt silmapaistvad lahendused läbi kasutajasõbraliku keskkonna

Mis on UX/UI disain?

UX (user experience) ning UI (user interface) hõlmavad endas kasutajamugavuse ning kasutajaliidese disainimist, et tuua veebi külastajale kõik vajalik võimalikult mugavalt ning arusaadavalt esile. UX disaini mõte on tekitada veebi külastajale tunde, et kõik vajalik informatsioon on lihtsasti ligipääsetav ning kättesaadav. UI disaini eesmärk on luua visuaalselt silmapaistvat sisu, mis toetaks kasutajamugavust. Sellepärast kasutataksegi tänapäeval UX/UI terminit ühes koos, et luua visuaalselt silmapaistvat lahendust läbi kasutajasõbraliku keskkonna.

Miks on UX/UI disain vajalik?

 Eduka kasutajamugavuse- ning liidese disainimine toob endaga kaasa parema veebilehe külastajate rahulolu. Professionaalne UX/UI disain tekitab palju parema seose veebilehe ja külastajate vahel võrreldes tavalahendustega. See omakorda tõstab nii veebi taaskülastajate kui ka esmaste külastajate arvu. 

Parimad UX/UI praktikad

 

 • Lihtne ja mugav kasutajaliides 

  Lihtsad kuid professionaalsed kasutajaliidesed teevad veebi külastajale palju lihtsamalt ning mugavamalt kasutatavaks. Kasutades ühist ning selget läbivat disaini.

 • Kasutaja eesmärkide defineerimine

  Kui mõelda oma loodavast veebist külastaja silmade läbi, saab parema aimu sellest, kuidas peaks veebi külastaja jõudma tahetud eesmärgini. Acty aitab teil kaardistada kliendikogemust ning sellele põhinevalt luua vastavalt vajadustele parima disaini.

 

 • Läbiv disain

  Veebi puhul tuleb alati jälgida seda, et ühes menüü kategoorias ei tekiks erinevad disainistiili kui teises. Näiteks blogivaates ei tohiks olla piltide ja tekstide paigutus või fonti stiil erinev tootekategooria vaatest.

 • Sisu struktuur

  Veebi disainimisel tuleb vältida sellist praktikat, kus veebi külastajal tekib arusaamatus sisu koha pealt. Lähtume siin UX/UI parimatest praktikatest, et tekitada ühtne navigeerimise struktuur läbivalt kogu veebis.

Loome teile visuaalselt silmapaistvad lahendused läbi kasutajasõbraliku keskkonna

 

Võta meiega julgelt ühendust kui soovid oma e-äri kasvatada ning saavutada uusi eesmärke.