fbpx

Bonusly – süsteem kolleegide tunnustamiseks!

Acty Digital_ Bonusly

Kuidas Actys kolleege tunnustatakse ja märgatakse? Hea kolleeg Endy avas meile teemat laiemalt ja kirjeldab Actys kasutusel olevat Bonusly süsteemi. 

Tööriista abil saavad kolleegid üksteist ettevõttesiseselt esile tõsta ja luua nii-öelda feedback kultuur ettevõttes.

Loe pikemalt blogiloost!

 

Acty ja ettevõtte sisene kolleegide tunnustussüsteem Bonusly

Endyl tekkis mõte, kuidas saaksid meeskonnaliikmed üksteist ettevõttesiseselt esile tõsta ja kuidas luua n.ö feedback kultuur. Selleks võeti Actys kasutusele tööriist nimega Bonusly. Antud tööriista abil saavad kolleegid üksteist ettevõttesiseselt esile tõsta ja luua nii-öelda feedback kultuur ettevõttes.

Selline motivatsioonisüsteem mõjub meeskonnasiseselt väga positiivselt ja annab töötajale veelgi rohkem motivatsiooni oma tööülesannete täitmisel.

Kuidas Bonusly töötab?

Bonusly süsteemi kasutatakse igakuiselt. See töötab täna viisil, et igal Acty töötajal on konkreetses väärtuses virtuaalseid münti ehk Acty coin’i , mida saab oma meeskonnaliikme hea töö tunnustamiseks kasutada. Töötaja, kes on silma paistnud ja teistelt preemiaks münte saanud, saab kuu lõpus need lunastada auhinna või kinkekaardi vastu. Samuti on võimalus kogutud summa eurodesse ümber arvutada ja vastav summa rahas välja võtta või heategevusse annetada. Üks Bonusly eelistest on see, et ta on integreeritav Slack’iga ja see teeb selle kasutamise mugavamaks.

Bonusly süsteem võeti kasutusele, kuna see on üks motiveerimise võimalusi, mida Acty ettevõttesiseselt kasutab. Üksteise tunnustamiseks ei pea midagi ekstra tegema, vaid piisab sellest, kui teed oma igapäevast tööd, kuid teed seda nii hästi, et ka teised märkavad. Endy kirjeldab siinkohal õhinal ühte näidet: “Näiteks, korraldasin suvepäevad ja erinevad meeskonnad “viskasid” mulle münte – “Tubli, Endy, väga lahe oli”. Suvepäevade korraldamine kuulub minu töökohustuste hulka, kuid väga tore on saada lisaks kolleegide tunnustus ja märkamine.”

Kas selline motivatsioonisüsteem toimib?

Sellele küsimusele tuli kindel “jah”. Süsteem on Actys olnud kasutusel veidi üle poole aasta ja on töötajate poolt kenasti omaks võetud. Päris mitmel kolleegil on kogunenud kena summa ja pole siiani välja võtnud. On ka neid, kes võtavad tihedamini boonust välja, ostavad endale meelepärase preemia näiteks. 

Bonusly kasutamine aitab kaasa ka ettevõtte missiooni täitmisele, milleks on vähendada nii-öelda tuima tööd, vabastada inimese loovus ning kultiveerida läbi motivatsioonisüsteemi sallivust ja hoolivust üksteise vastu.