fbpx

Elektriautode laadimisteenuse rakendus

Kudres Lääts

Kudres Lääts

Vonk Technologies

„Acty võttis meiega ise ühendust kuulutuse peale. Saime kokku, pidasime aru ja panime plaani paika. Kavas oli valmis ehitada esimene prototüüp, mis poole tee peal muutus siiski pea täismahuliseks arenduseks. Töö käigus saatis meid pidev suhtlemine ja ladus koostöö meeldivate inimestega. Acty eeliseks võibki ehk pidada seda, et kliendiga ollakse järjepidevalt kontaktis, alati leitakse ühine keel ja arusaamatused leiavad kõigile sobiva lahenduse.”

Rajades tulevikku elektriautodele

Elektriautode revolutsioon on käes. Teslast alanud ning tänaseks pea kõiki autotootjaid haaranud soov tuua turule elektrimootoriga autosid on loonud vajaduse ka laadimistaristu järele. Alanud revolutsioon ei saa jätkuda ilma tiheda ja laia elektriautode laadimisvõrgu rajamiseta. Vonk Technologies on võtnud oma missiooniks aidata sellele revolutsioonile kaasa alustades laadimisjaamade rajamisega meie oma väikeses Eestis.
Tunneme väga suurt uhkust, et oleme saanud selles projektis kaasa lüüa ning, et Actyle usaldati vastutusrikas ülesanne luua esimene tarkvaralahenduse prototüüp ning ka reaalselt turukõlbulik lahendus.

Lähteülesanne

Probleem mida Vonk soovis lahendada oli muuta elektriauto laadimine mugavamaks ka Eestit külastavatele välismaalastele.  Enne Vonk lahenduse turule tulemist oli välismaalase jaoks elektriauto laadimine pikk ja keeruline protsess.

Eesmärk oli luua tellimiskeskkond ja ÄPP mis võimaldaks lõppkasutajatel osta veebist või ÄPPist laadimisõigus ning kasutada seda õigust laadimisjaamas.
Lahendusele olid nõuded kasutajamugavus, kiirus ning turvalisus. Ehk teenuse kogemus pidi olema sujuv ja mugav. Disainiahendus tuli kliendi poolt. Acty ülesanne oli see realiseerida.

Lahendus

Acty lahendada projektis oli veebikeskkonna tehniline lahendus.

Teostasime erilahendusena elektriautode laadimise eest maksmise lahenduse SPA rakenduse. Backend liidestuse (NodeJS microservice) EveryPay makselahenduse ja laadimispunktide tsentraalse haldussüsteemi vahel.

Kasutatud tehnoloogia