fbpx

Magento 1 elukaare lõpp saabub 30 juuni 2020

Magento Commerce 1 ja Magento Open Source 1 tarkvarale ei väljastata pärast 20 juunit 2020, enam uuendusi, mis muudab Magento 1 e-poed ebaturvaliseks.

Kindlustamaks, et Magento 1 elukaare lõppemine ei tooks Sinu e-poele ootamatuid ebameeldivusi, tuleks juba praegu edasiseks ettevalmistusi tegema hakata. Täna on õige aeg, et teha ettevalmistusi uuema, stabiilsema ja turvalisema Magento 2 kasutuselevõtmiseks.

Hea uudis kõigile kaupmeestele kellel on kasutusel Magento 1.

Üleminek on see suurepärane võimalus vaadata värske pilguga üle oma senine e-pood. Mõelda läbi kõik muudatused mis oled soovinud ellu viia kuid mis on jäänud seni teostamata. Pane ka kirja kõik lahendused mis su e-ärile tegelikult kasulikud ei ole olnud ning mida ei ole mõistlik uude poodi kaasa võtta. Kokkuvõtvalt vabastada ennast tehnoloogilisest võlast.

Magento 2 versiooniga tutvustati suurel hulgal parendusi ja uuendusi mis parandasid kasutuskogemust nii lehe administraatori kui e-poe klientide jaoks.

 • Parem kiirus ja jõudlus ning skaleeritavus
 • Parem kasutajakogemus tänu eri seadmetele kohalduvale disainile
 • SEO parendused
 • Paranenud ostuprotsess
 • Lihtsustunud toodete administreerimine
 • Erilahenduste loomine arendaja perspektiivist muutus lihtsamaks ja seega soodsamaks
 • Integreerimine teiste süsteemidega on Sisseehitatud Analüütika
 • Turvalisus

Mida pead teadma üleminekust Magento 1 versioonilt Magento 2 versioonile .

1. See ei ole tavapärane tarkvarauuendus.
Kuna Magento 1 ja 2 on tehniliselt täiesti erinevad tarkvarad siis ei ole võimalik tarkvara lihtsalt uuendada vaid tuleb kolida üle uuele tarkvaraversioonile.

2. Magento 2 on tänaseks juba väga töökindel tarkvara.
Kuna Magento 2 esimene versioon lansseeriti juba 2015, siis on ta tänaseks juba üsna töökindel ning stabiilne.

3. Kõik Magento 1 versioonile paigaldatud moodulid ja loodud erilahendused ning veebi kujundus ei sobitu üks-ühele uue versiooniga ehk neid ei ole võimalik väga lihtsalt üle viia.

  Uuendamata jätmise riskid?
  1. Jätad oma veebi potentsiaalselt kaitsetuks võimalike pahatahtlike rünnakute vastu kuna avastatud turvauuendusi ametlikult enam ei paigata.

  2. Ka Magento 1 lisamoodulitele ei tule enam uuendusi peale, ning uued teenused ja lahendused luuakse juba Magento uuele platvormile.

  3. Kogu arendajate kommuun ja arendusettevõtted on liikunud juba uuele versioonile ning seetõttu on ka keeruline leida pädevaid arendajaid Magento 1 projektideks.

  Magento versioonilt 1 versioonile 2 kolimise etapid

  Tehniliselt on selleks erinevad võimalused kuid kõige parema tulemuse saab kui paigaldada täiesti uus ja puhas Magento 2 versioon ning teostada seejärel soovitud ja vajalike funktsionaalsuste ja andmete üleviimine:
  Suures plaanis võib üleviimise jagada nelja etappi:

  • Templiidi migratsioon
  • Moodulite migratsioon
  • Seadistused ja erilahendused
  • Andmete migratsioon

  Magento 1 poe omanikul soovitan esmalt mõtelda oma praegusele e-poele ning ka unistustele ja eesmärkidele ning selle põhjal koostada nimekiri mida soovid oma uues Magento 2 versioonis näha.
  Seejärel konsulteerida juba mõne väga head kogemust omava Magento arendusettevõttega ning paluda neil anda hinnangut üleviimise ajamahule.

  Veendu, et alustad juba varakult kuna Magento 1 e-poe üleviimine Magento 2 tarkvarale võib sõltuvalt e-poest võtta aega mõnest nädalast kuni mitme kuuni.
  Ja kindlasti ei tasu üleminekut jätta viimasele hetkele kuna siis võib olla keeruline leida kiiresti arenduspartnerit oma projektile.

  Vajad abi Magento 1 üleviimisel Magento 2 versioonile?

  Võta ühendust ning hindame versiooniuuenduse mahtu ja aitame teostada kõik vajalikud tööd.