fbpx

Edukast praktikandist juunior front-end arendajaks – Toomase lugu

Acty missiooniks on panustada ühiskonna arengusse, toetada inimeste erialast ja isiklikku kasvu ning tuua inimestes välja nende tegelik potentsiaal. Heaks näiteks on siin meie uus tiimiliige, Toomas.

Toomas on uudishimulik Eesti mees, elukaaslane ja isa, kes on õppinud Taanis Rahvusvahelist ärijuhtimist. Ta on töötanud nii ehitus- kui ka disainivaldkonnas ja lisaks tegutsenud turundusvaldkonnas. Ta on üks uusimaid Acty meeskonnaliikmeid, kes leidis võimaluse liituda ettevõttega läbides edukalt praktika. Peale praktikaperioodi pakuti Toomasele võimalust jätkata ettevõttes. Milliseid muljeid jagab Toomas seoses Acty’ga, saad lugeda lähemalt intervjuust.

Kes on Toomas?

Toomas ise jääb esialgu enda kirjeldamisega tagasihoidlikuks ja lisab, et see on väga hea küsimus. Seejärel ohkab kord ja kirjeldab ennast ise nii: “Arvan, et olen tavaline Eesti mees, nimega Toomas. Olen tegelenud ehitusvaldkonnas ja samuti disainis.” Toomase tütar ütles isa kohta, et ta on emme sangar ja tõeline võlur. Toomas kirjeldab, et isiksuse tüübilt on ta pigem introvert, kellele samal ajal meeldib ka inimestega suhelda. Eriti meeldib talle küsida, uurida ja õppida – inimesed on niivõrd huvitavad ja mitmekülgsed. Just enda pideva uudishimu ja õppimisvõimet peab ta ka üheks oma tugevuseks.   

Tööalaste väljakutsete osas toob Toomas välja, et koroona tõi põnevaid muutusi ja just sellel ajal kaotas ta töökoha. See tekitas aga omakorda võimaluse hetkeks mõelda ja mõtestada –  mis edasi ja kuhu suunas teekond viib? Toomas leidis, et siseneb IT-valdkonda, eesmärgiga saada tulevikus front-end arendajaks. Asus esmalt omal käel ennast koolitama, otsides välja online-kursused, läbis neist mitmed ning hakkas seejärel ise proovima ning katsetama. Edasi tekkis mõte minna ka praktikale, mis arengut veelgi kiirendaks – võimalus näha valdkonda paremini sisse, õppida valdkonna ekspertidelt. “Asusin otsima praktikakohta ja läbi LinkedIn keskkonna jõudsin oma otsingute teekonnal Acty’ni. Kandideerisin ja asusin Actys praktikale, mis etteruttavalt võib juba lisada, et viis tööle asumiseni,” lisab Toomas. 

Mis kursused sa läbisid?

Toomas asus omal käes tegutsema, võttes esmalt lahti Udemy koolituskeskkond ja läbides HTML ja CSS algkursused  ning seejärel Javascripti põhikursuse. Seega sai läbitud mitmeid koolitusi ja seminare. Toomas lisab täiendavalt: “Kuna ma olen alati õppija olnud, siis tegin nad omal käel kõik läbi. Samuti olin selles valdkonnas ka veidi varasemalt tegutsenud ja tuli ka otsus kohe praktikale kandideerida.”

Millised olid esmased muljed seoses Actyga?

Esmaste muljetena toob Toomas välja, et keskkond on heas mõttes teistsugune, lisades juurde, et olles varasemalt disainerina töötanud, kuid omamata IT-valdkonna ettevõttes töötamise kogemust. Eriliselt jäi silma juhtimisstruktuur ja töökorraldus, mis olid täiesti teistsugused varasemas tööelus kogetust. “Esmane kontakt oli mul ettevõttest HR inimese Jekaterinaga, kes pakatas rõõmust ja positiivsusest ning aitas aru saada, et Acty võiks olla just see koht, kus töötada. Järgnevalt suheldes Aldariga, oli tunda tulemustele orienteeritud õhkkonda aga samal ajal vaba olemist. Edasi aitas mind Endy Acty’sse sisse elada, kes on samuti hästi mõnus ja vaba olemisega. Inimesed tiimis, kuhu praktikale tulin ja lõpuks ka tööle asusin, olid abivalmis ja toetavad isegi juhtumitel, kui mõnikord tundus mõnele probleemile lahenduse leidmine võimatu,” kirjeldab Toomas.

Eriliselt rõhutab Toomas, et Actys on silma jäänud just sealne struktuur ja töökorraldus, kuidas asjad toimivad – see kõik on uudne ja heas mõttes teistmoodi varasemalt kogetust.

Kirjelda seda uudsust, mis sa selle all täpsemalt mõtled?

Toomas kirjeldab just ülemustevaba kultuuri, mis ettevõttes valitseb. Kui tavapäraselt antakse sulle töö täpselt ette ja sellest kõrvale kaldumist ei oodata, siis Acty soodustab heas mõttes “enda peaga mõtlema”. Toomas täpsustab: “Actys pead oma pea tööle panema ja mõtlema, panustama ja andma ka avatult tagasisidet – see on soodustatud ja teretulnud, see viib edasi ja annab võimaluse olla ettevõtte arengu üheks osaks, mitte vaid asjade nii-öelda tuim ärategija. Oma kogemusele tuginedes on Toomas näinud, et tihti on nii, et ettevõtetes tagasiside ei oodatagi, kuidas saaks ja võiks paremini teha, pigem antakse korraldused ette ja oodatakse nende teostust.

Nimeta kolm märksõna Acty kohta, mis sulle esimesena meenuvad?

  • Inimesed-  kogu meeskond, kes Actys töötab, lihtsalt väga ägedad inimesed
  • Töökultuur  – ülemustevaba kultuur, iga indiviidiga arvestav ja kaasarääkiv töökultuur on imetlusväärne
  • Valdkond e-kaubanduse näol ja väga pikaaegne kompetents selles – väga põnev valdkond ja kuivõrd värvikas ning mitmekülgne see on

Mis on suurimad väärtused, mida hindad, kui tööandja valikut teed?

Toomas toob välja, et tema jaoks on tähtsaimaks märksõnaks flexibility. “Kuna olen väga liikuv inimene, mul on hobid, olen kahe lapse isa, elukaaslane, mind paeluvad paljud valdkonnad ja teemad, on minu jaoks paindlikkus väga tähtis väärtus,” kirjeldab Toomas. Samuti peab Toomas oluliseks, et ettevõte võtab inimest kui inimest, arvestades just nimelt konkreetselt inimese endaga, tema väärtustega. Toomas toob välja: “See on ülimalt tähtis, et sa ei ole üks pulk lihtsalt, mis täidab mingit teatud eesmärki, vaid see on üks terve töötav mehhanism, kus iga ühik on tähtis ja sind hinnatakse ning väärtustatakse kui indiviidi.”

Toomas toob välja, et see viimane on just tema jaoks väärtust andev ja just see, mida ta ise  tööandja juures vaatab ja hindab.

Millega sa täna Actys tegeled ja kus sa näed ennast tulevikus?

Peale edukat praktikaperioodi asus Toomas Actysse tööle. Täna töötab Toomas junior front-end arendajana erilahenduste meeskonnas. “Mulle meeldib väga meie erilahenduste meeskond ja tõesti vinged projektid ja väljakutsed,” kirjeldab Toomas õhinal.

Tulevikus näeb Toomas end IT-valdkonnas, tuues välja, et talle väga sobib arvutiga töö. “Tore on näha, kuidas sinu read koodis suudavad voolida vaatepilti sinu kuvaril.” Sa suudad muuta üldpilti ning tuleb reaalne lahendus ja väärtus, mida saab kliendile luua, see meeldib mulle väga,” võtab Toomas selle kenasti kokku.