Miks kasutada progressiivset veebirakendust (PWA´d)?

Progressiivse veebirakenduse (PWA) omadused:

Ei vaja võrguühendust. Veebirakendus töötab alati, ka sellistes kohtades kuhu võrguühendus ei ulatu. Eestis ei ole veel kiire internetiühendus igalepoole jõudnud, kuid e-kaupmees tahab, et e-pood oleks alati ja igalpool kättesaadav. Võtmeressursside ennetav vahemällu salvestamine vähendab sõltuvust võrguühendusest ning tagab ülikiire ja töökindla kasutuskogemuse.

Kiire. Veebirakendus avaneb kiiresti ja selle kasutamine on sujuv, näiteks lehe scrollimine. E-poe avanemiskiirus on kasutajatele väga oluline, nad tahavad kiiresti leida seda, mida nad otsima ja vaatama tulid.

Kasutajasõbralik. Kasutaja saab nutiekraanile lisada otsetee sellele veebirakendusele. Iga e-kaupmehe eesmärgiks on kliendibaasi kasvatamine ja hoidmine ning inimestele meeldib, kui neil on nutiekraanil otsetee oma lemmik veebikohtadesse.

Toimib kõigis veebibrauserites. PWA rakendust saab kasutada kõigi erinevate brauseritega.

Ei nõua installeerimist, veebirakendus on kasutaja jaoks kohe ligipääsetav. Rakenduste põhiliseks miinuseks ongi olnud seni see, et inimesed ei leia aega ja tahtmist, et neid installeerida.

Kvaliteetselt tehtud progressiivne veebirakendus aitab pakkuda head kasutajakogemust ja suurendada konversioonimäära.

Eestiski populaarne Aliexpress hakkas PWA lahendust kasutama, sest enamik kliente eelistas ostukeskkonda kasutada nutitelefoni kaudu, aga ühenduskiirus ei ole sellisel juhul alati ühtviisi kiire. Pakkumaks nuti-ostlejatele paremat kasutajakogemust, avasid nad e-poele uue ostukeskkonna aadressil m.aliexpress.com. Uute klientide konversioonimäär kasvas 104% võrra, Safari brauserit kasutavate klientide konversioonimäär kasvas 82% võrra. Kasutajad külastavad nüüd sessiooni jooksul kaks korda rohkem lehekülgi kui varem. Aliexpress investeeris progressiivsesse veebirakendusse, sest eesmärgiks oli tõsta kasutajakogemuse taset kõigis brauserites ja seni on see neil õnnestunud.

 

Allikas: Google Ads abi ja Google Developers Case Studies.

12. apr. 2019

Soovid rohkem infot?

Vastame kindlasti tööpäeva jooksul.